Baltic Business Forum 10-12.04.2019 Świnoujście

Jako partner wydarzenia Stowarzyszenie Business Club Szczecin serdecznie zaprasza na: Business Baltic Forum 2019.

Ideą BBF jest wzmacnianie współpracy gospodarczej w Regionie ABC: Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne. Obejmuje on zarówno państwa członkowskie Unii Europejskiej, jak i znaczące gospodarki, które nie należą do wspólnoty, takie jak Ukraina i Turcja.

Warunkiem współpracy w Regionie ABC jest budowanie infrastruktury transportowej i energetycznej, która tworzona na osi Północ-Południe, uzupełnia tradycyjne szlaki między Wschodem i Zachodem Europy. Takie inwestycje powstają dzięki funduszom UE, zaangażowaniu rządów, mobilizacji rynków kapitałowych, a także utworzeniu Funduszu Trójmorza.

Województwo Zachodniopomorskie i Świnoujście stały się hubem transportowo-energetycznym. Terminal LNG, wyjście gazowej Bramy Północnej, nowe gazociągi przesyłowe, farmy wiatrowe, tunel i terminal kontenerowy w Świnoujściu to wystarczające powody, by właśnie tu, w Świnoujściu, dyskutować o Polsce, Unii Europejskiej i Regionie ABC.

W tym roku prócz paneli dyskusyjnych z udziałem osobistości ze świata polityki, biznesu i gospodarki, podczas BBF odbędą się spotkania z radcami handlowymi z ponad 20 krajów z Europy, Azji, Afryki, Chin i Ameryki Środkowej.

Przedstawiciele tych krajów poszukują w Polsce partnerów handlowych, rynków zbytu dla swoich produktów i terenów inwestycyjnych.

To wyjątkowa okazja do nawiązania międzynarodowych kontaktów i współpracy.

Strona wydarzenia oraz zapisy: https://balticbusinessforum.eu/

4 kwietnia 20190