BMW MINI Bońkowscy docenieni – XIX Gala Biznesu „online”

BMW MINI Bońkowscy docenieni, „W Szczecinie leży nasze biznesowe serce"

BMW MINI BOŃKOWSCY – Nagroda Gospodarcza za rok 2020

Gala rozdania nagród Business Club Szczecin za nami. Statuetki po raz 19 trafiły do wybitnych firm oraz osobistości regionu. Wśród zwycięzców znalazło się przedsiębiorstwo z branży motoryzacyjnej, dealer samochodów marki BMW i MINI.

– Choć jesteśmy w szczególnych warunkach, to ważne są takie wydarzenia, które pokazują, że przedsiębiorczość i biznes są ważne. Często są dyskusje, czy warto wręczać nagrody, gdy innym jest ciężko. Bardzo warto. Należy cały czas podkreślać, że bez biznesu nie byłoby żadnych innych form działania. Pieniądze, które biznes kreuje, są niezwykle ważne. Ostatnie czasy pokazały, że jak pozwoli się biznesowi działać, to nawet w tych trudnych czasach da sobie radę – mówił Michał Przepiera, Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin.

– Mówimy często, że bohaterami pandemii są lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki i nikt tego nie kwestionuje. Dla mnie bohaterami czasu pandemii są również przedsiębiorcy. Mimo zagrożeń, ograniczeń, niejednokrotnie zrywanych łańcuchów kooperacyjnych, funkcjonujemy jako społeczeństwo prawie normalne, a to zasługa setek tysięcy odpowiedzialnych i fantastycznie pracujących przedsiębiorców i ich organizacji pracy eliminującej zagrożenia covidowe – podkreślał Bogumił Rogowski, prezydent kapituły „Business Club Szczecin”

Podczas XIX Gali Biznesu Nagrody Gospodarcze za 2020 rok wręczono 5 laureatom. Wśród nich znalazł się Dealer BMW i Mini Bońkowscy. Z branżą motoryzacyjną związani się od lat 90., a w Szczecinie obecni są od 2007 roku. Od grudnia 2020 funkcjonują w nowym obiekcie przy ul. Hangarowej. – Nasza strategia była prosta, chcieliśmy zachować wszystkie zasoby, wprowadzić nowe procesy w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Cieszymy się, że udało nam się kontynuować inwestycję na ul. Hangarowej. W marcu, kiedy wybuchła pandemia, podjęcie decyzji o kontynuacji inwestycji wymagało od nas ogromnej odwagi. Cieszymy się, że jesteśmy w tym miejscu i że ta decyzja była słuszna – przyznaje Dominika Bońkowska, właściciel BMW MINI Bońkowscy.

– Sam budynek został zaprojektowany i wybudowany w myśl nowoczesnej technologii eco-buildingu. W ramach tej technologii zastosowaliśmy fotowoltaikę na dachu, a nasza myjnia wykorzystuje wewnętrzny obieg wody – wyjaśnia Daniel Miesiak, doradca ds. sprzedaży samochodów BMW.

– Mamy dobrych ludzi i to chyba nasz największy skarb, który pozwala nam właśnie na bycie w tym miejscu, w którym jesteśmy. Nagroda jest dla nas cenna, szczególnie po tym roku. W Szczecinie leży nasze biznesowe serce – podkreśla Bońkowska.

Również bardzo ważnym elementem strategii firmy jest aktywny wkład w rozwój regionu.

– Społeczna odpowiedzialność biznesu to to, co nas definiuje. Wspieramy kulturę, sztukę a także regionalnych przedsiębiorców – przyznaje Angelika Sawicka, Dyrektor Zarządzająca BMW MINI Bońkowscy

– Firma BMW od wielu lat jest jedynym motoryzacyjnych partnerem na terenie Szczecina dwóch instytucji kulturalnych: Filharmonii Szczecińskiej oraz Opery na Zamku – dodaje Miesiak.

Zapraszamy do galerii zdjęć XIX Gali Biznesu „online” oraz do oglądania uroczystości w oknie poniżej ! (link do YT: XIX Gala Biznesu „online”, Nagrody Gospodarcze za rok 2020 Business Club Szczecin

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i do zobaczenia za rok,

W celu przybliżenia osób i firm, poniżej zamieszczamy laudację wypowiedziane w trakcie wręczeń:

DEALER BMW I MINI BOŃKOWSCY, 

Z BRANŻA MOTORYZACYJNA ZWIĄZANI OD LAT 90TYCH. W 2000 R. DOŚWOIADCZENIE HANDLOWE I SERIWSOWE ZAOWOCOWAŁO POWSTANIEM STACJI DEALERSKIEJ MARKI TOYOTA W POZNANIU.

PAŃSTWO BOŃKOWSCY OBECNI SA W SZCZECINIE OD 2007 ROKU. PRZEZ TEN OKRES ZBUDOWALI SILNĄ MARKĘ ZWIAZANĄ Z CAŁYM REGIONEM. W 2019 KOLEJNY SALON TYM RAZEM W GORZOWIE WLKP. OD GRUDNIA 2020 KOLEJNY OBIEKT W SZCZECINIE PRZY UL. HANGAROWEJ. W OFERCIE SPRZEDAZY ZNAJDUJĄ SIĘ PEŁNA GAMA MAREK BMW I MINI ORAZ MOTOCYKLI BMW MOTORAD. ŚWIADCZONE USŁUGI SA NA NAJWYŻSZYM EUROPEJSKIM POZIOMIE. BARDZO WAZNYM ELEMENTEM STRATEGII FIRMY JEST AKTYWNY WKŁAD W ROZWÓJ REGIONU. W RAMACH TYCH DZIAŁAŃ PAŃSTWO BOŃKOWSCY ZOSTALI AMBASADOREM I PARTNEREM STRATEGICZNYM 3 IKON SZCZECINA, FILHARMONII SZCZECINSKIEJ, OPERY NA ZAMKU I NETTO ARENY.

Laureatami Nagrody Gospodarczej za rok 2020 zostali:

 1. Dealer BMW i Mini Bońkowscy – branża motoryzacyjna, dealer samochodów marki BMW i MINI,
 2. FAST Terminals sp. z o.o. – firma przeładunkowa,
 3. MABO sp. z o.o. – producent konstrukcji stalowych oraz osprzętu kolejowego,
 4. PRIME Construction sp. z o.o. – firma budowlana ze Szczecina, która jest m.in. generalnym wykonawcą obiektu Ikei
 5. Urząd Morski w Szczecinie – realizator znaczących inwestycji w gospodarce morskiej regionu

ponadto,

Nagrodę Indywidualną otrzymał:

prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego za wysoką pozycję uczelni w rankingu (miejsce 10 w kraju) a wśród uczelni medycznych 2 miejsce. Za wdrażanie nowych technologii medycznych oraz inwestycji.

Nagroda Specjalna dla:

lek. Jacek Szmid, lekarz Sanepidu, który wykazał się dużym zaangażowaniem i pomocą dla firm z branży morskiej  w trudnym okresie pandemii.

Na wniosek Kapituły Business Clubu Szczecin uhonorowano odznaką Złotego Gryfa Zachodniopomorskiego:

 1. Bożenę Licht, Radczynię prawną, współwłaścicielkę kancelarii Licht & Przeworska
 2. Marcina Syguta, Dyrektora Samodzielnego Państwowego Szpitala Klinicznego nr 2 na Pomorzanach,
 3. Ronalda Laska, Prezesa Zarządu Remondis Szczecin – na wniosek Prezydenta Miasta Szczecin
 4. Przemysława Mańkowskiego, Prezesa Zarządu Net Marine, firmy z branży gospodarki morskiej.

Skład Kapituły Nagrody:

 1. Bogumił Rogowski – Prezydent Kapituły BCS
 2. Dariusz Zarzecki (studia MBA) – członek Kapituły
 3. Jacek Wiśniewski (HASS Holding) – członek Kapituły
 4. Waldemar Juszczak (Konsul Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga/Adwokat) – członek Kapituły
 5. Wojciech Ciuruś (PB Ciroko) – członek Kpaituły
 6. Andrzej Montwiłł (Akademia Morska) – członek Kapituły
 7. Krzysztof Urbas (Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście) – członek Kapituły
 8. Aneta Szreder – Piernicka (Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście) – członek Kapituły
22 kwietnia 20210