Fast Terminals z Nagrodą Gospodarczą – XIX Gala Biznesu „online”

Fast Terminals z Nagrodą Gospodarczą.

W gronie zwycięzców znalazła się Spółka Fast Terminals, która w naszym mieście działa już od prawie 30 lat.

– Pragnę podkreślić, że działania laureatów nagród w specyficznym roku 2020, to podkreślenie, jak ważny jest biznes. Gdybyśmy zapytali mieszkańców Szczecina, czy kojarzą zwycięzców, to odpowiedzieliby, że tak – przekonuje Michał Przepiera, Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin. – To oni rozwijają nasze miasto. Czasy koronawirusa nie tylko walka z epidemią, ale także dostosowanie się, ewolucja, umiejętność radzenia sobie. Dzięki taki osobom jak laureaci Szczecin rośnie w siłę. Podczas XIX Gali Biznesu Nagrody Gospodarcze za 2020 rok wręczono 5 laureatom, w tym firmie przeładunkowej Fast Terminals.

Spółka Fast Terminals zaczęła swoją działalność w styczniu 1992 roku jako spółka JV Fast Line i Zarząd Portu Szczecin i Świnoujście. Od 2007 Fast Line wykupiła udziały Portu i stała się jedynym właścicielem firmy. Sześć lat później wybudowano drugi terminal na Nabrzeżu Greckim. A spółka nadal się rozwija.

– Na co dzień pracujemy na czterech nabrzeżach o łącznej długości ponad 700 metrów – przyznaje Krzysztof Sadowski, nowy dyrektor zarządzający spółki.

Dynamiczny rozwój spowodował, że obecnie Fast Terminal zatrudnia 50 pracowników, posiada 6 dźwigów samojezdnych i wiele sprzętu przeładunkowego z magazynami.

– To co nas wyróżnia, to uniwersalny charakter działalności naszej spółki. Przeładowujemy zarówno materiały drobnicowe, takie jak papier, drewno, stal, jak i ładunki masowe, np. nawóz. Naszą dewizą jest szybkość działania. Podejmujemy się każdego wyzwania i zawsze jesteśmy na czas z wykonaniem usługi przeładunkowej i składowej – zapewnia Sadowski. – Pracujemy nie tylko dla branży spożywczej, ale również dla przemysłu ciężkiego, w tym dla branży samochodowej.v – W ciągu 29 lat naszej działalności przechodziliśmy różne okresy, a czas pandemii był szczególnie trudny. Nasza załoga jest na pierwszej linii frontu, bo to do nas przyjeżdżają samochody ciężarowe, przypływają statki z całego świata. Szczęśliwie udało nam się ten czas przejść bez większych przerw w pracy – przyznaje Jan Stasiak, wieloletni były prezes firmy. – Jako prezes pracujący od 29 lat, mogę stwierdzić, że to dzięki naszym pracownikom osiągnęliśmy sukces w 2020 roku. Udało nam się zakończyć dobrym wynikiem finansowym, może i najlepszym w naszej historii.

– Ta nagroda dla nas jest ogromnym zobowiązaniem. To przede wszystkim efekt i wysiłek naszych pracowników. W tych trudnych czasach nie mieliśmy dnia przestoju. To jest wielka sprawa, ponieważ dzięki naszej pracy możliwe jest zapewnienie cyklu produkcyjnego, logistycznego. Chciałbym podziękować wszystkim naszym pracownikom, którzy w sposób odpowiedzialny pomogli wypracować tę nagrodę – przyznaje Sadowski.

Zapraszamy do galerii zdjęć XIX Gali Biznesu „online” oraz do oglądania uroczystości w oknie poniżej ! (link do YT: XIX Gala Biznesu „online”, Nagrody Gospodarcze za rok 2020 Business Club Szczecin

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i do zobaczenia za rok,

W celu przybliżenia osób i firm, poniżej zamieszczamy laudację wypowiedziane w trakcie wręczeń:

FAST TERMINAL Sp. z o.o.,

FT POCZĄTEK DZIAŁALNOSCI TO 1 STYCZNIA 1992 I JAKO SPÓŁKA JV FAST LINE I ZARZĄD PORTU SZCZECIN I ŚWINOUJŚCIE. PIERWSZY ROZŁADOWANY STATEK NA NABRZEZU BELGIJSKIM SZCZECIŃSKIEGO PORTU 1 KWIETNIA 1992. OD 2007 FAST LINE WYKUPIŁA UDZIAŁU PORTU I STAŁA SIĘ 100% WŁASCICIELEM FIRMY. W 2015 WYBUDOWANO DRUGI TERMINAL NA NABRZEŻU GRECKIM. OD TEGO CZASU DYNAMICZNY ROZWÓJ FIRMY, ZATRUDNIAJACY 50 OS. POSIADAJĄCY 6 DŹWIGÓW SAMOJEZDNYCH I OGROMNĄ ILOŚĆ SPRZĘTU PRZEŁADUNKOWEGO Z MAGAZYNAMI.

Laureatami Nagrody Gospodarczej za rok 2020 zostali:

 1. Dealer BMW i Mini Bońkowscy – branża motoryzacyjna, dealer samochodów marki BMW i MINI,
 2. FAST Terminals sp. z o.o. – firma przeładunkowa,
 3. MABO sp. z o.o. – producent konstrukcji stalowych oraz osprzętu kolejowego,
 4. PRIME Construction sp. z o.o. – firma budowlana ze Szczecina, która jest m.in. generalnym wykonawcą obiektu Ikei
 5. Urząd Morski w Szczecinie – realizator znaczących inwestycji w gospodarce morskiej regionu

ponadto,

Nagrodę Indywidualną otrzymał:

prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego za wysoką pozycję uczelni w rankingu (miejsce 10 w kraju) a wśród uczelni medycznych 2 miejsce. Za wdrażanie nowych technologii medycznych oraz inwestycji.

Nagroda Specjalna dla:

lek. Jacek Szmid, lekarz Sanepidu, który wykazał się dużym zaangażowaniem i pomocą dla firm z branży morskiej  w trudnym okresie pandemii.

Na wniosek Kapituły Business Clubu Szczecin uhonorowano odznaką Złotego Gryfa Zachodniopomorskiego:

 1. Bożenę Licht, Radczynię prawną, współwłaścicielkę kancelarii Licht & Przeworska
 2. Marcina Syguta, Dyrektora Samodzielnego Państwowego Szpitala Klinicznego nr 2 na Pomorzanach,
 3. Ronalda Laska, Prezesa Zarządu Remondis Szczecin – na wniosek Prezydenta Miasta Szczecin
 4. Przemysława Mańkowskiego, Prezesa Zarządu Net Marine, firmy z branży gospodarki morskiej.

Skład Kapituły Nagrody:

 1. Bogumił Rogowski – Prezydent Kapituły BCS
 2. Dariusz Zarzecki (studia MBA) – członek Kapituły
 3. Jacek Wiśniewski (HASS Holding) – członek Kapituły
 4. Waldemar Juszczak (Konsul Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga/Adwokat) – członek Kapituły
 5. Wojciech Ciuruś (PB Ciroko) – członek Kpaituły
 6. Andrzej Montwiłł (Akademia Morska) – członek Kapituły
 7. Krzysztof Urbas (Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście) – członek Kapituły
 8. Aneta Szreder – Piernicka (Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście) – członek Kapituły
7 maja 20210