PRIME Construction z Nagrodą – XIX Gala Biznesu „online”

PRIME Construction, firma budowlana odpowiedzialna m.in. za IKEA z Nagrodą Gryfa Zachodniopomorskiego

Firma budowlana odpowiedzialna m.in. za IKEA

Kolejnym laureatem Nagrody Gospodarczej za rok 2020 jest spółka Prime Construction, której prace widzimy na co dzień w przestrzeni miejskiej.

– Chcę pogratulować wszystkim dziś nagrodzonym, przedstawicielom świata biznesu Pomorza Zachodniego za to, że jesteście autentycznie bohaterami naszych czasów – mówił na gali wręczenia nagród Olgierd Geblewicz, marszałek zachodniopomorski. – Wiem, ja trudno jest prowadzić działalność gospodarczą. Trzymam bardzo mocno kciuki za wszystkich przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się przetrzymać ten trudny czas i głęboko wierzę w to, że po tym trudnym okresie, wypłyniecie wszyscy państwo na głębokie wody i będziecie mogli rozwijać swoje pomysły.

Podczas XIX Gali Biznesu Nagrody Gospodarcze za rok 2020 powędrowały do 5 laureatów. Wśród nich znalazła się firma Prime Construction, która od 15 lat działa na rynku. W tym czasie nastąpił bardzo ambitny i intensywny jej rozwój.

– Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, traktujemy je jako szacunek dla naszej pracy, że dostrzegać nas i rozwój naszej firmy w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Poprosiłem o udział w tym rozdaniu nagród naszych dwóch głównych menadżerów, bo tak naprawdę sukcesem tej firmy są ludzie. Skala obrotów naszej firmy to było ok. 40 mln złotych rocznie. Dzięki pracowitości i wysiłkowi tych dwóch dżentelmenów, ubiegły rok, po 6 wspólnych latach pracy, zamknęliśmy na poziomie 243 mln złotych sprzedaży netto – przyznał Artur Januchowski, prezes zarządu Prime Construction.

Firma działa na rynku zachodniopomorskim i specjalizuje się przede wszystkim w budownictwie wielkokubaturowym.

– Jest to dla nas duża frajda, że możemy realizować tak ciekawe projekty – dodaje Maciej Ekstedt, członek zarządu. – Z wyzwań na rok 2021 chciałbym się pochwalić budową dworca kolejowego dla Goleniowa. Jest to projekt „zaprojektuj i wybuduj”.

– Projekty, z których ja osobiście jestem dumny w 2020, to jest Centrum Spedycyjne Freja – mówi Januchowski. Na 8 ha powstało 15 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz powierzchni biurowej. Prime Construction było również odpowiedzialne za powstanie apartamentowca Black Pearl przy al. Niepodległości.

Jednym z najbardziej prestiżowych projektów, który przypadł Prime Construction do realizacji, to budowa sklepu wielkopowierzchniowego IKEA przy Mieszka I.

– IKEA tą decyzją doceniła naszą sprawność organizacyjną, nasze wieloletnie doświadczenie – mówi Januchowski. Ale to nie jedyny projekt, który będzie się wyróżniał na mapie miasta.– Realizacja adaptacji budynku telewizji na apartamentowiec, który będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej widowiskowych budynków apartamentowych w Szczecinie. A najświeższy projekt, który zaczynamy realizować, to centrum handlowe dla Zbigniewa Grycana w Świnoujściu.

Zapraszamy do galerii zdjęć XIX Gali Biznesu „online” oraz do oglądania uroczystości w oknie poniżej ! (link do YT: XIX Gala Biznesu „online”, Nagrody Gospodarcze za rok 2020 Business Club Szczecin

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i do zobaczenia za rok,

W celu przybliżenia osób i firm, poniżej zamieszczamy laudację wypowiedziane w trakcie wręczeń:

PRIME CONSTRUCTION Sp. z o.o., 

W TYM ROKU OBCHODZA 15 LECIE DZIAŁALNOŚCI FIRMY. W TYM OKRESIE NASTAPIŁ BARDZO AMBITNY I INTENSYWNY ROZWÓJ FIRMY. PC REALIZUJE OBIEKTY PRZEMYSŁOWE DLA WIELU ZNANYCH FIRM ZAGRANICZNYCH JAK ROCKWOOL, CENTRA LOGISTYCZNE NP. FREJA, OSIEDLA MIESZKANIOWE, CENTRA HANDLOWE. PC POSIADA W SWOIM DOROBKU BARDZO PRESTIZOWE REALIZACJE TAKICH OBIEKTÓW JAK CZARNA PERŁA (BLACK PEARL) CZY ZREALZIOWANY W 2020ROKU OBIEKT DLA IKEA. PORAZ PIERWSZY IKEA ZAUFAŁA FIRMIE LOKALNEJ KTÓRA ZREALIZOWAŁA INWESTCYJE.

Laureatami Nagrody Gospodarczej za rok 2020 zostali:

 1. Dealer BMW i Mini Bońkowscy – branża motoryzacyjna, dealer samochodów marki BMW i MINI,
 2. FAST Terminals sp. z o.o. – firma przeładunkowa,
 3. MABO sp. z o.o. – producent konstrukcji stalowych oraz osprzętu kolejowego,
 4. PRIME Construction sp. z o.o. – firma budowlana ze Szczecina, która jest m.in. generalnym wykonawcą obiektu Ikei
 5. Urząd Morski w Szczecinie – realizator znaczących inwestycji w gospodarce morskiej regionu

ponadto,

Nagrodę Indywidualną otrzymał:

prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego za wysoką pozycję uczelni w rankingu (miejsce 10 w kraju) a wśród uczelni medycznych 2 miejsce. Za wdrażanie nowych technologii medycznych oraz inwestycji.

Nagroda Specjalna dla:

lek. Jacek Szmid, lekarz Sanepidu, który wykazał się dużym zaangażowaniem i pomocą dla firm z branży morskiej  w trudnym okresie pandemii.

Na wniosek Kapituły Business Clubu Szczecin uhonorowano odznaką Złotego Gryfa Zachodniopomorskiego:

 1. Bożenę Licht, Radczynię prawną, współwłaścicielkę kancelarii Licht & Przeworska
 2. Marcina Syguta, Dyrektora Samodzielnego Państwowego Szpitala Klinicznego nr 2 na Pomorzanach,
 3. Ronalda Laska, Prezesa Zarządu Remondis Szczecin – na wniosek Prezydenta Miasta Szczecin
 4. Przemysława Mańkowskiego, Prezesa Zarządu Net Marine, firmy z branży gospodarki morskiej.

Skład Kapituły Nagrody:

 1. Bogumił Rogowski – Prezydent Kapituły BCS
 2. Dariusz Zarzecki (studia MBA) – członek Kapituły
 3. Jacek Wiśniewski (HASS Holding) – członek Kapituły
 4. Waldemar Juszczak (Konsul Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga/Adwokat) – członek Kapituły
 5. Wojciech Ciuruś (PB Ciroko) – członek Kpaituły
 6. Andrzej Montwiłł (Akademia Morska) – członek Kapituły
 7. Krzysztof Urbas (Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście) – członek Kapituły
 8. Aneta Szreder – Piernicka (Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście) – członek Kapituły
30 kwietnia 20210
X