Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem

Business Club Szczecin i Rotary Club Szczecin zapraszają na spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem.

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2019 (środa) o godzinie 18:00 w siedziebie Business Club Szczecin, pl. Batorego 4 w Szczecinie.

Dochód z spotkania zostanie przeznaczony na cel charytatywny: „Centrum Młodzieżowe „Przystań” przy al. Jana Pawła II 27, w Szczecinie

Zaproszenia na datek w kwocie od 50 zł będzie można uiścić na miejscu w czasie spotkania.

O celu zbiórki

„Pracujemy codziennie w godz. popołudniowych, oferując młodzieży możliwość uczestnicwa w spotkaniach, warsztatach, wyjściach czy wyjazdach. Pragniemy rozwijać ich pasje, zainteresowania, uczyć wzajemnego szacunku i otwartości na drugiego człowieka, jednocześnie wspierać ich w codziennych zmaganiach zwłaszcza w szkole (pomoc w nauce). Opiekujemy się dziećmi i młodzieżą z tzw. środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Te dzieci są bardzo często, poprzez kompletny brak opieki, zaniedbane i wręcz niedożywione. W naszej „Przystani” dostają przede wszystkim, codzienny ciepły posiłek.

Fundację Akcja Serducho – tworzą osoby z wielkimi sercami podejmując się pracy z młodzieżą i ich rodzinami, którzy w swoim życiu doświadczyli wiele trudności. Wierzymy, że Ci, do których chcemy wyjść i októrych pragniemy powalczyć mają w sobie ogromny potencjał, który jest zasłonięty cierpieniem, wyuczoną bezradnością, poczuciem beznadziejności czy brakiem wiary w siebie.

Potrzebujemy środków na utrzymanie naszej „Przystani” (czynsz, ogrzewanie, jedzenie dla dzieci), które możemy w obecnej sytuacji pozyskać jedynie dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Dzięki życzliwości naszego znakomitego gościa – Pana Mariusza Szczygła oraz Stowarzyszenia Business Club Szczecin i Rotary Club Szczecin, możemy całkowity dochód z tego spotkania przeznaczyć na powyższy cel. Każda złotówka przekazana na nasze konto jest dla nas wielkim wsparciem, za które z całego „Serducha” wszystkim Wam, w im. naszych wspaniałych dzieciaków, mówimy DZIĘKI.”

nr konta: 62 2490 0005 0000 4530 2848 4568

Prezes fundacji „Akcja Serducho”
Barbara Chojnacka

Mariusz Szczygieł (ur. 1966) – reporter, pisarz.

Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za „Gottland” zdobył Europejską Nagrodę Literacką 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press.

Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj”. W latach 90. znany z prowadzenia talk show „Na każdy temat”. Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach („Gottland”, „Zrób sobie raj”, „Laska nebeska”). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX”.

Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta. Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawaną przez studentów wszystkich szkół dziennikarskich w Polsce. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie. Jest autorem cotygodniowej rubryki „Szczygieł poluje na prawdę” w tygodniku reporterów „Duży Format” – dodatku do „Gazety Wyborczej”.

Jesienią ukaże się jego nowa książka reporterska pt. „Nie ma”. Miłośnik czeskiej Pragi. Mieszka w Warszawie.

4 kwietnia 20190