Baltic Neopolis Orchestra i najcenniejsze dzieło sztuki, skrzypce Stradivarius
Dodano:

18.04.2023

Szanowni Państwo,

Robert Kornecki, Firma SANPROBI – Mecenas Baltic Neopolis Orchestra, Fundacja Stradivarius.pl

Baltic Neopolis Orchestra oraz Business Club Szczecin mają zaszczyt zaprosić na prezentację jednego z najcenniejszych dzieł sztuki, skrzypiec Stradivarius.

Wydarzenie odbędzie się 26.04 o godzinie 18:00 w Business Club Szczecin.

Skrzypce Stradivariusa to niezwykłe instrumenty muzyczne, które są uważane za jedne z najcenniejszych i najlepszych na świecie. Zostały wyprodukowane przez włoskiego lutnika Antonia Stradivariego w XVII i XVIII wieku, a ich dźwięk, precyzja wykonania i wyjątkowa uroda wciąż zachwycają miłośników muzyki klasycznej na całym świecie. Znaczenie skrzypiec Stradivariusa polega na ich wyjątkowej wartości artystycznej i kulturowej. Ich niepowtarzalny dźwięk, brzmienie i barwa, przyciągają uwagę i emocje słuchaczy, a jednocześnie stanowią inspirację dla muzyków klasycznych i lutników, którzy próbują naśladować styl i technikę produkcji tych instrumentów.

Skrzypce Stradivariusa są także symbolem mistrzowskiego rzemiosła i tradycji lutniczej, która sięga wieków. Ich unikalna konstrukcja, wykonanie i piękno są wynikiem wieloletniej pracy i doświadczenia, jakie nabył Antonio Stradivari i jego rodzina, którzy byli nie tylko lutnikami, ale także artystami i twórcami nowych technik i rozwiązań w dziedzinie produkcji instrumentów muzycznych.

 

Podczas spotkania zaprezentujemy instrument kolekcjonerski z pracowni lutniczej w Londynie (wartość rynkowa 8 milionów euro), którego walory stają się cenniejsze z dnia na dzień, a także przedstawimy krótką prezentację video oraz mini koncert wykonany przez Emanuela Salvadora- koncertmistrza Baltic Neopolis Orchestra.

Spotkanie to będzie również prologiem do rozpoczynającego się 27 kwietnia festiwalu Szczecin Classic.

 

Spotkanie poprowadzą:

Emanuel Salvador– koncertmistrz/ solista Baltic Neopolis Orchestra

Maestro Daniel Stabrawa– koncertmistrz Filharmonii Berlińskiej

Robert Kornecki, Firma SANPROBI – Mecenas Baltic Neopolis Orchestra

Emilia Goch Salvador – dyrektor Baltic Neopolis Orchestra

 

Stradivarius.pl to nowa fundacja, której celem jest dostarczanie wysokiej jakości instrumentów wysoko wykwalifikowanym młodym, wyróżniającym się lub rozpoczynają karierę zawodową artystom.

Inwestując w polskich nowych twórców, fundacja ma również na celu wspieranie niesamowitej jakości polskich twórców, również młodego pokolenia. Model organizacyjny fundacji zaczerpnięty jest z modelu podobnych organizacji w Europie.

 

ZAPRASZAMY

Ilość miejsc ograniczona,

Prosimy o potwierdzenie przybycia wysyłając maila na adres kontakt@bc.szczecin.pl


EDIT:

zapraszamy do galerii foto: https://business-club.szczecin.pl/galerie/39/baltic-neopolis-orchestra-i-stradivarius