BRAK BILETÓW NA CABARET!!! TEATR POLSKI - PREMIERY i bilety w BCS
Dodano:

11.09.2023


Dzięki współpracy z Dyrektorem Teatru Polskiego Adamem Opatowiczem przygotowaliśmy dla Państwa bilety na PREMIERY spektakli. Postaramy się specjalnie dla członków BCS posiadać ograniczoną ilość biletów na każdy premierowy spektakl.


Oto najbliższe:

PREMIERA SPEKTAKLU: „Iwona Księżniczka Burgunda”

TERMIN: 16 września (sobota)
GODZINA: 19:00

"Iwona, księżniczka Burgunda" to dramat Witolda Gombrowicza, który został opublikowany w 1938 w miesięczniku „Skamander”. Dwadzieścia lat później ukazał się w wydaniu książkowym. W pierwodruku, w "Uwagach o grze i reżyserii", autor zalecał "jak najsilniej uwydatnić, co następuje:

1. Wszystkie elementy groteski i humoru neutralizujące przykrą osnowę sztuki, nie zatracając jednak trzeźwości i naturalności w psychologii osób i w całej akcji.

2. Nonszalancję i swobodę tekstu. Sztuka nie powinna być grana zanadto na serio.

3. Pełną świadomość osób działających. Bohaterowie sztuki są ludźmi zupełnie normalnymi, a tylko znajdującymi się w anormalnej sytuacji".

Reżyserem spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda" jest Grzegorz Bral, twórca znanego na całym świecie Teatru Pieśń Kozła oraz międzynarodowego Brave Festivalu.

 

PREMIERA SPEKTAKLU: „CABARET”

TERMIN: 14 października (sobota)
GODZINA: 19:00

BRAK BILETÓW NA CABARET!!! 

Musical, autorstwa Johna Kandera i Freda Ebba o tym samym tytule, po raz pierwszy wystawiono na deskach nowojorskiego Broadwayu w 1966 roku. Widowisko oparto na książce Christophera Isherwooda pt. „The Berlin Stories” oraz sztuce Johna Van Drutena – „I am Camera”.

Z musicalu pochodzą tak znane utwory, jak „Mein Herr”, „Maybe This Time” czy „Money Money”.

Akcja opowieści rozgrywa się w Berlinie lat trzydziestych ubiegłego wieku. W mieście, z jednej strony – gwiazd kina, filmu i rewii oraz „gorączki jazzu” i mody na taniec, a z drugiej – rodzącego się faszyzmu. 

Spektakl dla widzów od 7 klasy szkoły podstawowej.


Osoby zainteresowane nabyciem biletów, prosimy o kontakt mailowy kontakt@bc.szczecin.pl