23.04.2024
Przypominamy, o konieczności rejestracji na wydarzenie korzystając z linku: https://bcs.sorga.pl/rekrutacja?r=Wydarzenia_uczestnicy
Baltic Neopolis Orchestra oraz Fundacja Stradivarius.pl wraz z Mecenasami: Land Rover Bońkowscy British Auto, Firmą SANPROBI oraz Business Club Szczecin mają ogromny zaszczyt zaprosić na wydarzenie specjalne festiwalu Szczecin Classic "Tak brzmi klasa".
Podczas spotkania w elitarnym gronie zaprezentowane zostaną wyjątkowe instrumenty polskich lutników, które zabrzmią także podczas wyjątkowego koncertu. Gwiazdą wieczoru będzie instrument, jeden z najcenniejszych dzieł sztuki, skrzypce Stradivariusa z kolekcji pracowni lutniczej J & A Beare w Londynie.
Wydarzenie odbędzie się 30.04 o godzinie 18:30 w siedzibie Land Rover Bońkowscy British Auto, Ustowo 58.
Program koncertu:
1. Felix Mendelssohn-Bartholdy - Kwartet op. 13 no. 2 A moll Adagio - Allegro Vivace Nela Zaforemska- skrzypce
Agnieszka Sawicka- skrzypce
Alicja Guściora- altówka
Michał Bień- wiolonczela
2. Johan Halvorsen- Passacaglia
Monika Szemelak- skrzypce
Antonina Przybyszewska- wiolonczela
3. Mykola Lysenko - Trio smyczkowe
4. Franz Schubert- Trio in B flat Major
Marta Lucjan- skrzypce
Monika Szemelak- skrzypce
Andriy Viytovych- altówka
Antonina Przybyszewska- wiolonczela
Skrzypce Stradivariusa to niezwykłe instrumenty muzyczne, które są uważane za jedne z najcenniejszych i najlepszych na świecie. Zostały wyprodukowane przez włoskiego lutnika Antonia Stradivariego w XVII i XVIII wieku, a ich dźwięk, precyzja wykonania i wyjątkowa uroda wciąż zachwycają miłośników muzyki klasycznej na całym świecie. Znaczenie skrzypiec Stradivariusa polega na ich wyjątkowej wartości artystycznej i kulturowej. Ich niepowtarzalny dźwięk, brzmienie i barwa, przyciągają uwagę i emocje słuchaczy, a jednocześnie stanowią inspirację dla muzyków klasycznych i lutników, którzy próbują naśladować styl i technikę produkcji tych instrumentów.
Stradivarius.pl to nowa fundacja, której celem jest dostarczanie wysokiej jakości instrumentów wysoko wykwalifikowanym młodym, wyróżniającym się lub rozpoczynają karierę zawodową artystom. Inwestując w polskich nowych twórców, fundacja ma również na celu wspieranie niesamowitej jakości polskich twórców, również młodego pokolenia. Model organizacyjny fundacji zaczerpnięty jest z modelu podobnych organizacji w Europie.