ZBIERAMY PODPISY – Dobrowolny ZUS
Dodano:

23.03.2023

ZAPRASZAMY!!

DATA: 30 marca 2023 (czwartek)
MIEJSCE: Business Club Szczecin, pl. St. Batorego 4
Zaczynamy o godzinie: 12:00

Prosimy o potwierdzenie przybycia wysyłając maila na adres kontakt@bc.szczecin.pl

Wszystkie ręce na pokład! Przypominamy, że cały czas zbieramy podpisy na listy poparcia pod Obywatelskim Projektem Ustawy Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców na wzór niemiecki. Dlatego też bardzo prosimy o pełną mobilizację!

Działania ws. inicjatywy ustawodawczej

Lista poparcia

Projekt ustawy

Uzasadnienie

 

 Szanowni Państwo.

Przypominamy, iż do 15 kwietnia trwa akcja zbierania podpisów poparcia pod petycją Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce”.  Zapraszamy WSZYSTKIE Instytucje Otoczenia Biznesu oraz władze samorządowe do wsparcia inicjatywy i promocji spotkania na którym będzie Rzecznik Adam Abramowicz.

Wszystkich zaangażowanych w zbieranie podpisów i promowanie prosimy o dostarczanie czy też przesłanie oryginału listy do siedziby  | Business Club Szczecin zgodnie z poniższą instrukcją.

  1. Listy poparcia (Załącznik nr 1) muszą zostać przesłane na wskazany poniżej adres fizycznie. Nie liczą się skany ze względu na ustawowy wymóg własnoręcznego podpisu osoby wspierającej inicjatywę. Podpisane listy należy wysłać na adres:
  2. Plakat informacyjny (Załącznik nr 2)

Bardzo prosimy o umieszczenie plakatu w miejscu, gdzie zbierane będą podpisy, czy też w mediach społecznościowych. Niech więcej obywateli dowie się o akcji i ma szansę się zaangażować!

  1. Prezentacja edukacyjna (Załącznik nr 3)

Prosimy o zapoznanie się z prezentacją na temat dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców. Informacje w niej zawarte opatrzone są linkami do artykułów. Prezentację prosimy rozesłać do jak największej liczby osób w celach informacyjnych.

  1. Projekt ustawy oraz uzasadnienie (Załącznik nr 4 i 5)

Proponowany projekt ustawy wraz z uzasadnieniem, pod którym zbierane są podpisy. Prosimy o zapoznanie się.

Wszelkie powyższe oraz dodatkowe informacje dotyczące projektu ustawy, znajdą Państwo także pod poniższym linkiem:

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej projektu ustawy Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców w Polsce | Rzecznik MŚP (rzecznikmsp.pl)

Zachęcamy także do podawania dalej tweetów:

https://twitter.com/DobrowolnyZ

Bardzo prosimy o przesyłanie niniejszej wiadomości do rodziny, znajomych, współpracowników. Zachęcamy do zbierania podpisów.

Poniżej przydatne linki:

  1. Lista poparcia: https://rzecznikmsp.pl/wp-content/uploads/2022/11/Wykaz-obywateli-popierajacych-projekt-ustawy-Dobrowolny-ZUS-dla-Przedsiebiorcow-w-Polsce-7.11.2022-r-1.pdf
  2. Projekt ustawy: https://rzecznikmsp.pl/wp-content/uploads/2023/01/dr-n.-pr.-Marek-Woch-Projekt-ustawy-Dobrowolny-ZUS-druk-wersja-Sejm-RP-7.11.2022-r.pdf
  3. Dobrowolność podlegania ubezpieczeniom społecznym jako przeciwdziałanie rozwijaniu się działalności gospodarczej w szarej strefie: https://rzecznikmsp.pl/wp-content/uploads/2023/01/dr-n.-pr.-Marek-Woch-Opracowanie-pt.-Szara-Strefa-druk-wersja-Sejm-RP-20.12.2022-r.pdf
  4. Analiza skutków finansowych wprowadzenia Dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców w Polsce: https://rzecznikmsp.pl/wp-content/uploads/2023/01/dr-n.-pr.-Marek-Woch-Analiza-skutkow-finansowych-wprowadzenia-Dobrowolnego-ZUS-dla-Przedsiebiorcow-druk-wersja-Sejm-RP-7.11.2022.pdf
  5. Strona fundacji z niezbędnymi informacjami: https://rzecznikmsp.pl/dobrowolny-zus-w-pl/
  6. Twitter promujący inicjatywę: https://twitter.com/DobrowolnyZ

Wydarzenie odbędzie się:

DATA: 30 marca 2023 (czwartek)
MIEJSCE: Business Club Szczecin, pl. St. Batorego 4
Zaczynamy o godzinie: 12:00

Prosimy o potwierdzenie przybycia wysyłając maila na adres kontakt@bc.szczecin.pl