„POLISH CONCERTI” to jubileuszowy koncert w wykonaniu Baltic Neopolis Orchestra
Dodano:

07.11.2023

„POLISH CONCERTI” to jubileuszowy koncert w wykonaniu Baltic Neopolis Orchestra i wybitnych solistów z Polski, Niemiec i Portugalii, który odbędzie się 19 listopada 2023 roku w Otto Braun Saal w Berlinie.

Program koncertu to zbiór arcyciekawych, premierowych kompozycji, napisanych dla orkiestry, których autorami są najwybitniejsi przedstawiciele młodego pokolenia polskich kompozytorów. Z każdym z utworów wiążą się fascynujące historie o okolicznościach ich powstania, źródłach inspiracji twórczych, jak również o spotkaniach artystycznych i tak nieodległych prawykonaniach kompozycji.

Baltic Neopolis Orchestra kameralna orkiestra smyczkowa wywodząca się ze Szczecina. Od 15 lat koncertuje w kraju i na świecie. Orkiestra wykonuje szeroki zakres kompozycji, choć jest ukierunkowana na polską muzykę XX i XXI wieku. Otwartość Baltic Neopolis Orchestra na niecodzienne przedsięwzięcia artystyczne czyni ją niezwykle oryginalną i atrakcyjną.

Jest laureatem najważniejszej polskiej nagrody muzycznej, Fryderyk 2015, a także Honorowym Ambasadorem Szczecina 2022.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert. Repertuar, prezentujący nie tylko muzykę współczesnych polskich kompozytorów, ale także skrywający polską wrażliwość i melancholię, znakomici, artyści. Czeka nas popołudnie w bardzo międzynarodowym składzie i niezwykłej atmosferze.

Koncert został objęty Honorowym Patronatem Ambasady Polski w Berlinie.

Wydarzenie jest współorganizowane we współpracy z Deutsch-Polnischen Gesellschaft Berlin e. V, Instytutem Polskim w Berlinie.


Program:

1. Paweł Łukaszewski "Neopolis Concerto", koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową;

2. Marcelo Nisinman - "13 Variations on a Polish Melody for violin, cello and string ensemble";

3. Mikołaj Piotr Górecki- „Druga przestrzeń” na kwartet smyczkowy z towarzyszeniem orkiestry

4. Wojciech Kilar – „Orawa”


Osoby zainteresowane uczestnictwem w koncercie proszone są o potwierdzenie mailowe udziału na adres  emilia.goch@balticneopolis.pl do 15 listopada 2023r.