Wernisaż M. Woltmana

05.12.2023 o 18:30 - 21:00

Business Club Szczecin

Wernisaż M. Woltmana

Link do fotorelacji: Wernisaż Macieja WOLTMANA (business-club.szczecin.pl)  


Zapraszamy na wernisaż Macieja Woltmana, znanego szczecińskiego artysty do siedziby Business Club Szczecin, 5 grudnia od godz. 18:30 Maciej Woltman - szczeciński malarz, grafik i plakacista. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (1982), dyplom zdobył w dziedzinie plakatu i ilustracji książkowej w pracowni prof . Waldemara Świerzego oraz malarstwa w pracowni prof. Jana Świtki. Po studiach obok malarstwa, zajmował sie m.in projektowaniem plakatów oraz ilustracji książkowych. Współpracował z wieloma wydawnictwami, w tym największym ówcześnie Polfilm’em w Warszawie, dla którego wykonywał projekty plakatów filmowych.

Laureat Nagrody w Hollywood (1986) za plakat do filmu "Ballada o Narayamie" oraz Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina (2007). W 2013 otrzymał wyróżnienie "najpiękniejsza książka roku", Warszawa, za opracowanie graficzne oraz ilustracje do poezji Barbary Janas Dudek " Zakład pracy chronionej". Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i grupowych w Polsce i za granicą ( Niemcy, Luxemburg, Dania, Szwecja, Meksyk, Kuba) , jego obrazy, rysunki i grafiki znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz instytucjach.


Na wernisażu w Business Club Szczecin będzie można obejrzeć m.in kolekcję rysunków Macieja Woltmana "Rysunki konturowe" zaprezentowaną po raz pierwszy na wystawie w galerii "ZAMEK" w Szczecinku w listopadzie 2022. Seria "Rysunki konturowe" jest zapisem myśli artysty, jego obserwacji i interpretacji otaczającej rzeczywistości.Rysunki są swobodną wariacją artysty na temat ciała, czasu, relacji i przestrzeni. Artysta skupia się na zaznaczeniu granic przedmiotów za pomocą precyzyjnych linii, wydobywając esencję formy i kształtu. Rysunki konturowe pozostają na granicy malarstwa i grafiki są intrygujące, zaskakujące, ciekawe, nacechowane potężną siłą wyrazu.


5-tego grudnia w Business Club Szczecin będzie można obejrzeć również zapowiedź nowo powstającej kolekcji obrazów Macieja Woltmana. O samej kolekcji artysta opowie sam podczas spotkania.


Zbliżający się okres świąteczny to doskonała okazja, aby zanurzyć się w wyjątkowym świecie sztuki. Prace artysty, których unikatowy charakter wyraża się w każdej linii i kształcie, mogą stanowić niepowtarzalny prezent dla tych, którzy szukają czegoś wyjątkowego i inspirującego.


więcej o Macieju: Abstrakcja,akt,rysunek|Woltman malarstwo i grafika|Szczecin|maciejwoltman.art


ZAPRASZAMY

Adres wydarzenia: plac Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin